Autor Wiadomość
tk29007
PostWysłany: Czw 11:48, 19 Cze 2008    Temat postu:

Co więcej Regionalny Ośrodek EFS Przemyśl zorganizował 21 maja tego roku szkolenie ogólne oraz szkolenia specjalistyczne z zakresu Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tematy były bardzo interesujące bo np.
-w ramach szkolenia ogólnego harmonogram zajęć obejmował:
"Warsztat z zakresu budowania budżetu projektu w ramach PO KL"
"Przygotowanie wniosku o dofinansowanie w ramach PO KL"
"Kwalifikowalność, sprawozdawczość i monitoring w projektach w ramach PO KL"

-w ramach szkolenia specjalistycznego
"Aktywizacja osób bezrobotnych w ramach PO KL"
"Warsztat z zakresu przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu"
tk29007
PostWysłany: Czw 11:34, 19 Cze 2008    Temat postu:

Z kolei w moim mieście Lubaczów, Powiatowy Urząd Pracy realizuje projekt współfinansowany przez EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pod nazwą "Więcej szans w powiecie lubaczowskim".
Uczestnikami są osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP. Formami wsparcia są staże, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy, szkolenia, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz subsydiowane zatrudnienie.
Jest to spora szansa dla ludzi bezrobotnych, znakomita okazja by podnieść kwalifikacje, bądź zrealizować siebie.
e_29009
PostWysłany: Czw 11:07, 19 Cze 2008    Temat postu:

A czy wiecie, że nasza szkoła, czyli Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Very Happy oraz Podkarpacka Izba Gospodarcza od 1 marca tego roku prowadzą Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Krośnie

ROEFS w Krośnie wraz z innymi ośrodkami zlokalizowanymi na terenie całego kraju kraju tworzy ogólnopolską sieć, której zadaniem jest promowanie wiedzy o Europejskim Funduszy Społecznym. Ośrodek ten ma ułatwić potencjalnym beneficjentom staranie się o dotacje na realizację projektów z EFS. Podstawowym założeniem funkcjonowania ośrodka jest świadczenie bezpłatnych usług informacyjnych, szkoleniowych i doradczych, w obszar których wchodzą:

usługi informacyjne nt. możliwości skorzystania z projektów finansowanych ze środków EFS
udzielanie podstawowych informacji nt. możliwości współfinansowania projektu ze środków EFS
pomoc w przygotowaniu projektu kwalifikującego się o dofinansowanie z EFS
pomoc we wdrażaniu projektu współfinansowanego ze środków EFS
pomoc w rozliczaniu dotacji
animowanie inicjatyw lokalnych, zawieranie partnerstw
zachęcanie potencjalnych projektodawców do aplikowania o środki z EFS
promocja dobrych praktyk
Klientami Regionalnego Ośrodka EFS mogą być:

przedstawiciele każdej instytucji oraz firmy będącej projektodawcą EFS, mającej siedzibę w regionie, na którym działa Regionalny Ośrodek EFS
osoby fizyczne – wyłącznie w zakresie usług informacyjnych nt. projektów realizowanych z EFS
e_29009
PostWysłany: Czw 10:42, 19 Cze 2008    Temat postu:

Prawdą jest, że Unijne Fundusze Społeczne stwarzają realne możliwości rozwoju i zapobiegania patologią. Współfinansują tworzenie i działalność m.in. Centrów Integracji Społecznej - przeznaczonych dla osób zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym. Dają sposobność pomocy w organizowaniu grup wsparcia i samopomocy poprzez doradztwo i poradnictwo zawodowe. Sęk w tym, iż wciąż doskwiera nam deficyt profesjonalistów specjalizujących się w ich pozyskiwaniu. Sad
tomeks
PostWysłany: Czw 9:58, 19 Cze 2008    Temat postu: EFS

Innym ciekawym projektem o którym się dowiedziałem jest projekt „Więcej szans w powiecie niżańskim”. Program ma na celu poprawę dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie. Program współfinansowany jest z EFSu. Celem strategicznym projektu jest zwiększenie szans mieszkańców powiatu niżańskiego na zatrudnienie.
tomeks
PostWysłany: Czw 0:21, 19 Cze 2008    Temat postu: EFS

W mojej miejscowości realizowany jest projekt "Z doświadczeniem w nowoczesność-- perspektywiczny pracownik" dofinansowany ze środków EFSu oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizuje Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju”
Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji oraz dostosowanie umiejętności osób pracujących do wymogów miejscowego rynku pracy. program dotyczy osób w wieku 45-59, wykazujących się wykształceniem co najwyżej średnim. W ramach projektu organizowane będą szkolenia z zakresu obsługi komputera pod nazwą „Kompleksowe szkolenie z zakresu obsługi komputera”. Program daje możliwość zdobycia certyfikatu ECDL.
28695
PostWysłany: Śro 23:53, 18 Cze 2008    Temat postu:

Wszyscy piszą o projektach które znają od zewnątrz. Ja mam kolegę który udostepnił mi kilka informacji jako pracownik Internetowe Centrum Edukacyjno-oświatowa na wsi. Poniżej przedstawiam Opis i cele tego projektu.
Głównym celem projektu jest umożliwienie lokalnym społecznościom wiejskim korzystania z nowoczesnych form kształcenia, a zwłaszcza kształcenia na odległość, w tym także dostarczanie wiedzy i organizowanie procesu edukacyjnego.
Utworzone w ramach projektu Centra będą także pełniły rolę ośrodków edukacyjno – społeczno – kulturalnych adresowanych do społeczności lokalnych i stwarzających im możliwość rozwoju.
Projekt „Internetowe Centra Edukacyjno-Oświatowe na wsiach” (ICEO) przewiduje uruchomienie 480 Centrów edukacyjnych na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, rozłożonych równomiernie na terenie całego kraju. Korzystanie z Centrów umożliwi korzystanie z różnorodnych form edukacji zdalnej przez osoby zamieszkujące te tereny. Centra przewidują również organizowanie imprez kulturalnych i kulturalno-oświatowych, takich jak różnego rodzaju prelekcje, wykłady, pogadanki, prezentacje.
Centra będą:

· udostępniać szkolenia na odległość oraz wspomagające materiały dydaktyczne,

· organizować procesy edukacyjne nauczania na odległość, we współpracy z jednostkami kształcenia na odległość,

· organizować kursy na odległość i egzaminy,

· organizować szkolenia zdalne z wykorzystaniem wyspecjalizowanego oprogramowania,

· organizować okresowe seminaria

Działanie Centrów w oparciu o realizowany Projekt przy finansowane jest trwał od lutego do września 2008r. Następnie Centra będą utrzymywane przez OSP przez pięć lat do 30 września 2013r. Zadaniem Partnerstwa jest pozyskiwanie kolejnych środków z funduszy Unii Europejskiej, które będą wspomagały utrzymanie i rozwój Centrów edukacyjnych we wspomnianym pięcioletnim okresie czasu.
Izaw31197
PostWysłany: Śro 23:51, 18 Cze 2008    Temat postu:

natomiast w mojej gminie istnieje i dorze sie rozwija Gminne Centrum Kultury i Promocy ktore daje mozliwość rozwoju integracji społecznej a także możliwość edukacji czy szkoleńWink
Izaw31197
PostWysłany: Śro 23:43, 18 Cze 2008    Temat postu:

ojjj ale sie dzieje u Was;) u mnie tez;)powstało w tamtym roku w mojej miejscowości Centrum Informatyczno-Kulturalne, ktore zrzesza przee wszystkim młodych ludzi w celu doksztalcenia sie i budowania spójności społecznej;)
jawona
PostWysłany: Śro 20:47, 18 Cze 2008    Temat postu:

Następnym projektem któy był realizowany w mojej gminie to "Debiutant" Projekt zrealizowany został zgodnie z polityką równych szans, wyrównaniem szans edukacyjnych i szans na rynku pracy osób narażonych na wykluczenie społeczne a także zgodnie z dostępem do wsparcia przewidzianego w projekcie dla osób zamieszkałych na terenach wiejskich. 248 osób dzięki otrzymanemu wsparciu w ramach projektu podniosło swoje kwalifikacje. Smile ;]
jawona
PostWysłany: Śro 20:31, 18 Cze 2008    Temat postu:

W mojej miejscowości projekt sie nazywał :"Perspektywy dla młodzieży". Głównym celem projektu było udzielenie wsparcia młodzieży do 25 roku życia, poprzez podjęcie działań ukierunkowanych na: promowanie i wspieranie zatrudnienia w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – staże i szkolenia - dające możliwość nabycia doświadczenia zawodowego.Uczestnikami projektu była: młodzież poniżej 25 roku życia, bezrobotna, chcące rozpocząć działalność gospodarczą. Dzięki otrzymanemu wsparciu w ramach projektu 120 osob podniosło swoje kwalifikacje.
różowa
PostWysłany: Wto 19:48, 17 Cze 2008    Temat postu:

W starym okresie programowania czyli
w latach 2004-2006 PUP w moim regionie realizował 6 projektów
współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dwa projekty o nazwie- Perspektywy dla młodzieży
i Przeciwdziałanie i zwalczanie długotrwałego bezrobocia skierowane były do osób do 25 roku życia zamieszkałych na terenie powiatu brzozowskiego
i zarejestrowaneych w urzędzie pracy przez okres do 24 miesięcy.Na szczególne uwzględnienie mogły liczyć osoby, które nie
miały wcześniejszych doświadczeń zawodowych, absolwenci,
a także ludzie młodzi którzy posiadali kwalifikacje niedostosowane
do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy. W trakcie
realizacji trzech projektów skierowanych do młodzieży z różnego
rodzaju wsparcia skorzystało 860 osób bezrobotnych.
monikaB
PostWysłany: Pon 15:39, 16 Cze 2008    Temat postu:

Chciałam wspomnieć również o innym zakończonym już projekcie w Rzeszowie - "Gminne Centrum Informacji" . Projekt ten współfinansowany był przez UE ze środków EFSu w ramach programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów - Pierwsza Praca Ministerstwa Gospodarki i Pracy.
Głównym celem powstania GCI było udzielanie informacji bezrobotnym absolwentom, i innym osobom pozostającym bez zatrudnienia na temat zagadnień rynku pracy a zwłaszcza aktualnych ofert pracy przekazanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie. GCI stanowił dopełnienie działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.
Projekt Gminnego Centrum Informacji stworzył szansę dla osób bezrobotnych oraz absolwentów na znalezienie pracy dzięki zapewnieniu kompleksowej informacji dotyczącej lokalnego, regionalnego, krajowego i zagranicznych rynków pracy.
Prowadzone były bezpłatne szkolenia i warsztaty głównie z zakresu poszukiwania pracy oraz obsługi urządzeń biurowych.
Przez cały okres trwania projektu GCI cieszył się dużym zainteresowaniem wśród bezrobotnych- chyba nikogo to nie dziwi :] Szkoda że obecnie nie jest on już realizowany, przecież każdego roku ogromna liczba studentów staje się bezrobotnymi absolwentami... :]
monikaB
PostWysłany: Pon 14:59, 16 Cze 2008    Temat postu:

W moim GMINIE MIASTO RZESZÓW pod koniec zeszłego roku zakończyła się realizacja bardzo potrzebnego moim zdaniem projektu - „Szkolenie językowe i multimedialne-szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowych osób pracujących w instytucjach publicznych miasta Rzeszowa”. Projekt ten był współfinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Szkolenia językowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż do kursu przystąpiło 149 osób zamiast planowanych 120 ! Dobrze to świadczy o pracownikach instytucji publicznych - wiadomo że znajomość języków obcych jest bardzo ważna, a tym bardziej niezbędna w kontaktach interpersonalnych, przydatnych szczególnie w pracy urzędniczej.
justyna22
PostWysłany: Pon 12:15, 16 Cze 2008    Temat postu:

Inny projekt Gminy Sanok realizowany z kolei we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie w ramach drugiego priorytetu ZPORR - miał na celu stworzenie warunków ułatwiających osobom zatrudnionym w rolnictwie znalezienie zatrudnienia poza sektorem rolnym.
W praktyce jego istota sprowadza się do organizacji kursów prawa jazdy kategorii C i D dla beneficjentów z terenu Gminy Sanok. Po zakończeniu szkoleń i zdaniu odpowiednich egzaminów uzyskali oni kwalifikację kierowcy samochodu ciężarowego i kierowcy autobusu. Co pozwoliło na zwiększenie ich szans na rynku pracy.
Według mnie projekt ten jest niesamowicie skuteczny, osobiście znam kilka osób, które skorzystały na nim i dzięki niemu mają teraz fajną pracę.
A co dzieje się w waszych miejscowościach???

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group